Жінок у Дубні рятуватимуть від насильства

Обласний центр реабілітації жінок, які зазнали фізичного насильства в сім’ї, мають відкрити до кінця року в Дубні. Це буде перша така установа на Рівенщині. У ній жінки, котрі потерпіли від свавілля чоловіка, разом з дітьми зможуть знайти тимчасовий притулок, отримати психологічну та юридичну підтримку, освоїти ази якоїсь професії.

Обласний центр реабілітації жінок, які зазнали фізичного насильства в сім’ї, мають відкрити до кінця року в Дубні. Це буде перша така установа на Рівенщині. У ній жінки, котрі потерпіли від свавілля чоловіка, разом з дітьми зможуть знайти тимчасовий притулок, отримати психологічну та юридичну підтримку, освоїти ази якоїсь професії. Засновники реабілітаційного центру, а це центр «Жінка для жінки», його місцерозташування тримають у секреті, аби розлючені чоловіки не змогли віднайти скривджених ними дружин та дітей. Зараз у приміщенні центру ведеться ремонт, на кошти, виділені Державним комітетом у справах сім’ї та молоді, для нього закуплено оргтехніку.

— Реабілітаційний центр розрахований на перебування десяти жінок разом з дітьми, — пояснила головний спеціаліст з роботи з сім’ями та жінками управління у справах сім’ї та молоді Ірина Михайловська. — Його створили за зразками подібних установ у Львівській, Одеській областях. Направлятиме жінок у Дубно центр «Жінка для жінки». Тут вони зможуть перебувати до тих пір, доки їм не підшукають інше житло чи не допоможуть юридично оформити заяву про насильницькі дії чоловіка для подання її у правоохоронні органи тощо. Всі ці послуги, а також психологічна підтримка, надаватимуться безкоштовно.

Не зможуть знайти собі дах над головою у реабілітаційній установі, як запевнила п.Михайловська, жінки сумнівної поведінки: жебрачки, бомжі, п’яниці тощо. Адже достовірність інформації про завдане насильство перевірятиметься через подання запиту в органи влади за місцем проживання жінки. Щодо жінок, які справді потребують реабілітації після завданого насильства, то даних про те, скільки таких є в області, в управлінні не мають.

Невідомим також поки що залишається питання про фінансування діяльності центру. Втім, стверджують в управлінні у справах сім’ї та молоді, реабілітаційна установа без підтримки не залишиться і на неї виділятимуть навіть кошти з обласного бюджету.