Вимирає населення Рівенщини

Природне скорочення населення нашої області за перші три місяці цього року склало 1320 осіб. І хоча є приріст народжуваності, приріст смертності переважає. До того ж, зафіксовано ще й міграційне скорочення, тобто з області за згадані місяці виїхало більше, ніж прибуло, на 461 людину.

Природне скорочення населення нашої області за перші три місяці цього року склало 1320 осіб. І хоча є приріст народжуваності, приріст смертності переважає. До того ж, зафіксовано ще й міграційне скорочення, тобто з області за згадані місяці виїхало більше, ніж прибуло, на 461 людину. У підсумку мешканців Рівенської області поменшало на 1,8 тисячі, це скорочення майже на третину більше, ніж було торік у цей самий період.

Утричі швидше, ніж у місті, зменшується населення в селах, при тому, що народжуваність там усе ж традиційно вища, ніж у місті. Оптимістичною можна вважати демографічну ситуацію лише у Кузнецовську та двох північних районах — Березнівському та Рокитнівському, де народжується більше людей, аніж помирає. Ці регіони можна вважати молодими, на відміну від вимираючих Гощанського, Демидівського та Корецького райони, де висока питома вага літніх людей.

У порівнянні із січнем-березнем минулого року зросла кількість померлих від хвороб органів дихання та системи кровообігу, а самогубців, жертв нещасних випадків та вбивств зменшилась. Найбільший спад смертності спостерігається від інфекцій та паразитів.