Турнір Бойківа мають намір включити до календаря ЄАБА

Цьогорічний турнір з боксу серед кадетів пам’яті судді міжнародної категорії Михайла Бойківа вийшов значно потужнішим за попередні три. Стосується це і рівня спортсменів, і географії учасників, та й загалом організовано усе було на значно вищому рівні. Тому не випадково, що Федерація боксу України має намір звернутися до Європейської асоціації боксерів аматорів (ЄАБА) з пропозицією внести турнір Бойківа до офіційного календаря цієї організації.

Цьогорічний турнір з боксу серед кадетів пам’яті судді міжнародної категорії Михайла Бойківа вийшов значно потужнішим за попередні три. Стосується це і рівня спортсменів, і географії учасників, та й загалом організовано усе було на значно вищому рівні. Тому не випадково, що Федерація боксу України має намір звернутися до Європейської асоціації боксерів аматорів (ЄАБА) з пропозицією внести турнір Бойківа до офіційного календаря цієї організації. Відтак цілком ймовірно, що за рік у Рівному проходитимуть не просто міжнародні змагання, а змагання, які матимуть європейський рейтинг, і географія учасників збільшиться до десятків країн. Але усе це, хоча й райдужні, але все ж перспективи. Щодо нинішнього турніру, то участь в ньому брали кадетські збірні України, Росії, Литви, Румунії, Болгарії, а також таких, як для Рівного екзотичних країн, як Казахстан та Ірландії, усього 95 спортсменів 1986-1987 р.н. Головною метою усіх команд було якнайкраще підготуватися до чемпіонату світу, що пройде у червні в Бухаресті. Приємно, що на фоні представників семи збірних не загубилися господарі. Олександр Ножовник зі спортклубу «Спарта» у ваговій категорії до 52 кг пробився до фіналу, перемігши українця, казаха та ірландця, але перевірити свої сили у вирішальному бою не зміг — завадила травма. Більше порадував інший «спартанець» Святослав Максименко, він у ваговій категорії до 66 кг став першим. Таким чином ми отримали «срібло» та «золото». Третє місце дісталося ще одному представнику «Спарти» Станіславу Губарєву (до 86 кг) та Василю Ковальчуку з клубу імені Веремчука (до 63 кг).

По завершенню змагань чимало хорошого про турнір Бойківа сказали іноземні гості.

Дамір Бугандеков, старший тренер кадетської збірної Казахстану:

— Відверто ми не очікували, що турнір буде таким представницьким. В Азії, за винятком узбеків, у нас суперників немає, а тому нашим боксерам напередодні чемпіонату світу було дуже корисно у ньому брати участь, багато хто з них вперше зміг побачити школу боксу європейських країн.

Томас Ахер, старший тренер кадетської збірної Ірландії:

— Нашій команді дуже важливо виходити на міжнародний рівень, ознайомлюватися зі школами боксу інших країн. У цьому плані український бокс нам дуже цікавий. Загалом у Рівному ми відчули дружній прийом.

Крім іноземних гостей на турнірі були присутні керівники вітчизняного боксу: старший тренер олімпійської збірної Ільдар Шарафутдінов, старший тренер з боксу Держкомспорту Валентин Соболевський, старший тренер кадетської збірної Сергій Корчинський.

— Усе вийшло краще, ніж очікували, — сказав Сергій Корчинський. — Переконаний — чимало з учасників цього турніру здобудуть медалі на майбутньому чемпіонаті світу. Нам корисно було побачити казахів, румунів, а також цікаві боксерські школи Болгарії та Ірландії. На фоні сильних суперників ми змогли проаналізувати свої недоліки. Серед рівнян відзначив би Олександра Ножовника, він є кандидатом до збірної. Непогане враження залишив Святослав Максименко. Помітний прогрес рівенського боксу, такі турніри не проходять дарма.

Організували турнір пам’яті Михайла Бойківа облспортуправління, міськспортвідділ, Федерація боксу України, Федерація боксу Рівенської області, Український державний університет водного господарства та природокористування, спортклуб «Спарта». Організатори вдячні спонсорам: Рівенському державному гуманітарному університету, «Гранд-Базару», «Речовому ринку», кредитній спілці «Спартак», Рівенському м’ясокомбінату, фірмам «Західресурси», «МІС», «ЗІМ», «Продтрейд», а також «Радіотрек».