Рятують вже п’ять років

П’яту річницю з дня створення відзначив у неділю 22-й окремий аварійно-рятувальниий загін Міністерства надзвичайних ситуацій України, в/ч Д 0080, що дислокується у селі Городище Рівенського району.

З усіх подій, якими були насичені ці п’ять років, найбільш пам’ятними для рятувальників залишаються ліквідація наслідків смерчу в Корці у 1988 році, відновлювальні роботи після повені у північних районах Рівенщини та на Закарпатті у 1999-му, рятувальні роботи у смт Квасилів після вибуху кисневого балона; допомога Угорщині в ліквідації наслідків весняної повені; відбудова зруйнованих смерчем будинків на Тернопільщині — у 2000-му; ліквідація наслідків урагану на Житомирщині, рятувальні роботи на Закарпатті — у 2001-му; гасіння торфяних пожеж у Володимирецькому, Дубровицькому і Рокитнівському районах та пожежі на деревообробному комбінаті в смт Оржів — у 2002-му. Сторінки історії частини включають і багато інших справ, і в кожному випадку, як повідомив командир Д 0080 Сергій Головко, рятувальники залишили про себе добру пам’ять у вигляді відбудованих осель, оновлених дитячих садків, шкіл, медичних установ тощо. А завдяки високому професіоналізму групи піротехнічних робіт, військовослужбовці якої за п’ять років знешкодили 353 вибухонебезпечних предмети часів першої та другої світових воєн, врятовано не одне життя.

На урочистих зборах, відповідаючи на поздоровлення представників влади Рівного і області, Сергій Головко запевнив, що рятувальники частини й надалі дбатимуть про надійний захист життя і здоров’я громадян.