Півроку не платитимемо за тепло

З 17 квітня до 15 жовтня, офіційного початку нового опалювального сезону, рівняни зовсім не платитимуть за тепло, адже з нового року сплачували його повну вартість, а не суму, розподілену на увесь рік, як це було раніше. При цьому підприємство «Комуненергія» й гарячої води не обіцяє, тобто її не буде до найближчого державного свята.

З 17 квітня до 15 жовтня, офіційного початку нового опалювального сезону, рівняни зовсім не платитимуть за тепло, адже з нового року сплачували його повну вартість, а не суму, розподілену на увесь рік, як це було раніше. При цьому підприємство «Комуненергія» й гарячої води не обіцяє, тобто її не буде до найближчого державного свята. Платити доведеться за стільки днів, скільки це благо цивілізації пеститиме тіла мешканців міста. Причина такої ситуації з водою стара: борг за електроенергію, використану на підігрів води теплопостачальною організацією. Винне саме ж населення, яке на сьогодні, як повідомила виконуюча обов’язки начальника обласного житлово-комунального управління Ніна Весельська, заборгувало «Комуненергії» 32 мільйони гривень. Уже в цьому році підприємство подало до господарського суду 2200 позовів на неплатників, борг яких сягнув 2 мільйонів 200 тисяч гривень.

— Ми покладаємо надії на указ про реструктуризацію на п’ять років заборгованостей з квартплати та за комунальні послуги, який набере чинності 1 липня цього року, — каже п.Весельська. — Боржники повинні будуть укласти угоду з надавачем послуги на розстрочку платежу і додати довідку про сукупний доход сім’ї. Родина, обоє дорослих членів якої працюють, щомісяця сплачуватиме в рахунок погашення боргу 25% від спільного заробітку. Якщо за п’ять років боржник не спроможеться розрахуватися, термін можуть продовжувати. Важливо, щоб кожен продемонстрував своє прагнення розрахуватися, а за несвоєчасність братимуть пеню аж до 100% від суми заборгованості. Боржники, які зігнорують такий порядок, ризикують опинитися у суді, а після його закінчення, крім боргу, сплатити ще й штраф.

Ще одна комунальна новація — запровадження у Рівному з цього місяця диференційованого тарифу за квартплату. Усі будинки міста розподілені на 7 класів, перший вважається найдосконалішим, сьомий — ветхим. Мешканці старих будинків платитимуть 60% від середнього тарифу, натомість за житло у нових комфортабельних квартирах у зручному місці Рівного доведеться платити більше. Але у кожному рахунку буде повністю розшифровано вказану суму, скільки й за яку послугу справляється плата. У випадку, якщо у під’їзді не буде лампочки і ніхто протягом місяця не прибиратиме, мешканці матимуть повне право за ненадані послуги не платити. До 2010 року планують перейти на індивідуальне визначення суми квартплати для кожної оселі, а не брати однаково з усіх, хто мешкає в одному будинку.