Не станеш під прапор — заберуть доплату репресованого

Група людей похилого віку з прапорами та гаслами мляво зустрічала у четвер депутатів та напрошених за пленарне засідання Рівнеради. Гасла промовляли, що Микола Кузнецов поганий і його погруддю немає місця навіть на алеї слави Дубенського меморіального кладовища, і що в місті обов’язково буде пам’ятник командирові УПА Тарасу Бульбі-Боровцю, — саме в цей день депутати мали вирішувати питання пам’ятників.

Група людей похилого віку з прапорами та гаслами мляво зустрічала у четвер депутатів та напрошених за пленарне засідання Рівнеради. Гасла промовляли, що Микола Кузнецов поганий і його погруддю немає місця навіть на алеї слави Дубенського меморіального кладовища, і що в місті обов’язково буде пам’ятник командирові УПА Тарасу Бульбі-Боровцю, — саме в цей день депутати мали вирішувати питання пам’ятників. Хтось із групи спробував зачепити міського голову, який прямував на засідання сесії, але той відповів, що у кожного, мовляв, свої ідеали, і якби потрібно було, то п.Чайка зібрав би набагато більший натовп рівнян, переконаних у героїзмі Кузнецова.

Акція не викликала ніякого інтересу у випадкових перехожих, кожен поспішав у своїх справах. Що ж до пікетувальників, то найбільш красномовним був один чоловік, який на запитання журналістів про те, чому він тут стоїть, відповів, що… й сам не знає, сказали прийти, то й прийшов, бо пригрозили відібрати 25 гривень щомісячної доплати репресованим.

Медицина готова скористатися податками від цигаркових кіосків

Блакитних дзеркальних кіосків з продажу цигарок у місті невдовзі побільшає, сесія Рівнеради дала дозвіл фірмі «Промсервіс» встановити ще 16 кіосків у комплексі із зупинками громадського транспорту. Представник фірми повідомив, що торік вона сплатила понад 200 тисяч гривень податків до міського бюджету і що нові кіоски збільшать цю суму ще на 100 тисяч. Найбільш занепокоєними курінням виявилися депутати-«нашоукраїнці», які закликали не давати дозволу на виділення земельних ділянок під цигаркові кіоски саме через те, що куріння є шкідливою звичкою. Нарешті виступив депутат Євген Кучерук, головний лікар міської лікарні, і заявив: «Медицина взагалі-то проти курива, але краще, щоб цигарки продавалися по-правильному, а сплачені власником податки нехай би йшли на потреби медицини міста, яка й боротиметься з курінням».

Земельні питання будуть вирішуватися швидше

По чотири рази проходять через сесію Рівнеради земельні питання: депутати погоджують місце розташування майбутнього об’єкта, схвалюють проекти відведення ділянок, дають згоду на розроблення проектно-кошторисної документації, а потім, коли фірма чи підприємець починають будівництво, буває, забороняють його. Земельно-будівельна тяганина забирає багато часу як у претендентів на ділянку, так і в депутатів. Як приклад депутати згадали банкрутство м’ясокомбінату дворічної давності, але тільки зараз, хоча увесь цей час ніхто не сплачував земельного податку, уперше виноситься на розгляд, земельне питання банкрута. Ймовірно, невдовзі буде створена спеціальна комісія з числа депутатів та земельників, і процедура буде скорочена в часі.

Про інші рішення, прийняті на сесії Рівнеради ми розповімо у наступних номерах газети.