«Веснянка» тиражує свою творчість

Непоганий подарунок собі та своїм шанувальникам до двадцятиріччя з дня заснування фольклорного гурту «Веснянка» зробив етнокультурний центр «Веснянка» Палацу дітей та молоді. Днями відбулася презентація третього випуску книги «Етнокультурна спадщина Рівненського Полісся» та двох компакт-дисків «Ой заграли музиченьки» та «З Древлянського джерела».

У третьому випуску збірки, яка повністю присвячена культурі та побуту Рівенського Полісся, як і раніше можна знайти дослідження різних авторів про народну медицину, традиційні дитячі ігри, обрядові традиції, народні промисли та ремесла, вишивку та вишивальниць, вокальну та інструментальну музику тощо. Більшість матеріалів для своїх праць члени рівенського фольклорно-етнографічного товариства знаходили в етнографічних експедиціях, які вже не перший рік організовуються в районах Рівенської області за сприяння Міністерства з питань надзвичайних ситуацій та захисту населення від наслідків аварії на ЧАЕС. Упорядник збірки, керівник «Веснянки» Віктор Ковальчук каже, що цінність книги полягає в тому, що рідкісні етнографічні матеріали, зібрані разом в одному збірнику, тепер доступні широкому загалу — студентам, науковим дослідникам, етнографам.

Два компакт-диски, що були видані київською фірмою «Нова дистрибуція», вперше представляють творчість «Веснянки» в такому форматі. Раніше пісні колективу можна було почути лише на аудіокасетах, яких він видав вже три. Нові компакти ліцензовані, тобто записані якісно. На диску «З Древлянського джерела» вокалісти народного ансамблю представили сорок коротеньких пісень. «Ой заграли музиченьки» представляє інструментальну творчість Полісся у 35 композиціях. Щоправда, наклад продукції не надто великий — кожного диска по тисячі примірників. Проте в Рівному їх також можна буде придбати.

— Дуже радує, що народна музика зараз знаходить свого слухача — каже Віктор Ковальчук. — Музичні студії виявляють інтерес до української музики. У цьому можна переконатися, побачивши столичні аудіорозкладки, на яких останнім часом з’явилось багато фольклорної музики саме на ліцензованих носіях.