«Арізона плюс…» Тані д’Авіньйон

У Рівенській фотогалереї знову нова експозиція — «Арізона плюс…». У ній представлені кольорові фото Тані д’Авіньйон, американки українського походження з французьким прізвищем, одержаним від чоловіка.

У Рівенській фотогалереї знову нова експозиція — «Арізона плюс…». У ній представлені кольорові фото Тані д’Авіньйон, американки українського походження з французьким прізвищем, одержаним від чоловіка. Тут не лише Арізона, де мешкає Тетяна, а й Таїланд, Туреччина, французькі провулочки епохи середньовіччя. Уже років десять Таня д’Авіньйон курсує між своєю домівкою та Україною, яка тепер стала для неї рідною.

Обдарували виставку увагою, а її авторку — трояндами і такі поважні рівенські персони, як начальник обласного управління міліції Михайло Цимбалюк та заступник голови облдержадміністрації Василь Берташ, затримавши, щоправда, початок урочистості. Уперше за довгий час зреагував на прохання фотогалереї і міський відділ культури, виділивши деякі кошти на проведення заходу. Пан Цимбалюк, який давно приятелює з Тетяною, був налаштований патріотично-романтично і довго розповідав про свою повагу й захоплення цією жінкою, яка приходить у домівки наших селян не як американка, а як рівня, розмовляючи з ними їх мовою. Він навіть спробував пожартувати з Тетяною відносно однієї з представлених робіт, як колись було правильно ставити наголос у слові «кактус», на першому чи другому складі.

— Вона подорожує поліськими районами, спілкується з людьми, заходить у монастирі й навіть ночує у хатах простих людей, — розповів п.Цимбалюк. — Вони сприймають Таню навдивовижу просто, напевне, тому, що вона повертає нам щирість і простоту.

Відповіла Тетяна з притаманною їй відвертістю: міліцію спочатку просто ненавиділа, але завдяки знайомству з паном Михайлом вона спізнала Рівенщину і, звичайно, змінила свою думку про наших стражів порядку.

— «Арізона плюс…» — це світ, цілком відмінний від того, який я знімаю тут, — сказала вона, — я сподіваюся, що наступна моя виставка у Рівному буде присвячена цьому краю.