Хто винен у тому, що сильна злива перетворює Рівне на Венецію

У Рівному кожна сильна злива буквально за кілька хвилин перетворює частину вулиць міста на венеціанські канали. Схожа ситуація й у інших містах.

 Як повідомляє обласний водоканал, негода вкотре демонструє, що в Рівному зі зливовою каналізацією існують проблеми. Причому, серйозні. Проблема в тому, що більша частина міста, окрім мікрорайонів «Північний», «Ювілейний», житлових комплексів «Спектрум» та «Гетьман Виговський», не має окремої зливової каналізації.

Ті ж дощоприймачі, які облаштовані, під’єднанні до загальносплавної каналізаційної системи. Будували її ще в 60-70-х роках минулого століття. Зрозуміла річ, що відтоді багато чого змінилось: місто суттєво розрослось, збільшилась кількість його мешканців, площа забудови, а діаметр труб залишився попередній.

За 60 років експлуатації не стала новішою, м’яко кажучи, й сама каналізаційна система. На підприємстві «Рівнеоблводоканал»  кажуть, що все це разом і стає причиною того, що під час сильних дощів окремі вулиці міста підтоплює.

Існуюча загальносплавна каналізація просто не спроможна одночасно пропустити таку кількість стоків, бо не розрахована на це. Хоча вона не забита і працює, оскільки через певний час вода таки сходить. Щоб вирішити проблему, потрібно окремо облаштувати зливову каналізацію і відокремити її від господарсько-побутової. Однак навряд чи місто такий об’єм робіт власними силами потягне, оскільки коштує він чималі гроші, — пояснив начальник служби каналізаційного господарства «Рівнеоблводоканалу» Андрій Чегодаєв.

Проблема зі зливовою каналізацією, точніше її відсутністю, є й у новозбудованих мікрорайонах міста, кажуть у водоканалі. Вплинути на ситуацію могла б містобудівна рада, якби перед видачею містобудівних умов та обмежень приділяла окрему увагу плануванню території та відведенню поверхневих вод. Однак, з огляду на те, що облаштування зливової каналізації досить дороге задоволення, зазвичай і чиновники, і забудовники на це питання просто заплющують очі.

А найгірше те, що до всього іншого ще й екологічний момент додається. Вся загальносплавна каналізація, яка є в місті, проектувалась і будувалась із врахуванням Усті. Саме тому були передбачені аварійні зливовипуски в річку. Іншими словами, коли одночасно випадає велика кількість опадів, то надлишок, який не може прийняти загально сплавна система і перекачати насосні станції, і який є вже «умовно» чистим, має скидатися в річку.