Детектор брехні бачить наскрізь

Британські вчені з Манчестерського університету розробили новий детектор брехні, робота якого базується на аналізі міміки обличчя людини, що проходить тестування. Апарат назвали «Мовчазний базіка» («Silent Talker»).

Британські вчені з Манчестерського університету розробили новий детектор брехні, робота якого базується на аналізі міміки обличчя людини, що проходить тестування. Апарат назвали «Мовчазний базіка» («Silent Talker»). Детектор брехні складається зі спеціальної відеокамери, яка фіксує найменші зміни в русі 42 м’язів обличчя людини під час відповідей на запитання. Спеціальна комп’ютерна програма аналізує отримані камерою дані.

На створення «Silent Talker» у розробників пішло понад п’ять років. Детектор відрізняється від своїх попередників компактністю. Крім того, «Silent Talker» здатний аналізувати і ступінь брехні, відокремлюючи повну брехню від часткової. Дослідники стверджують, що експертиза новим методом не потребує присутності психофізіологів, як у випадках із традиційними детекторами брехні.

Під час розмови на обличчі в людини відбуваються тисячі м’язових рухів, які непомітні неозброєним оком. Ці невловимі рухи тривають не більш як 40 мілісекунд. Проте саме вони здатні розкрити про людину всю правду.