Благодійний Марафон-2003

Визначний культурно-соціальний захід розпочнеться наступного тижня в Палаці дітей та молоді. Восьмий Благодійний Марафон «З вірою в майбутнє» стартує четвертого травня.

Ідея марафону проста — протягом кількох днів з концертів творчих колективів, аукціонів та спонсорських внесків збирають кошти, які йдуть на потреби соціально незахищених, але талановитих учнів, здебільшого випускників Палацу. Для цього звичайні звіти художніх колективів, що відбуваються в усіх подібних закладах, наприкінці навчального року були перетворені на серію благодійних концертів.

Цього року учасників марафону троє. Це випускник музичної школи, концертмейстер групи кларнетів Олександр Горчак, учениця художньої школи Тетяна Король і еколог, а до того ж і художник, майстер з техніки батік Павло Терентьєв. Саме для них і працюватимуть на концертних і театральних майданчиках понад дві тисячі учнів ПДМ.

Сім попередніх марафонів показали прогресивність такого підходу — концерти інструментальних, вокальних і танцювальних колективів майже завжди збирають повні зали, вироби юних майстрів художньої школи розходяться на аукціонах, а спонсори не шкодують грошей. Найбільше в цьому плані допомогли «Міжнародний поліграфічний центр» і «Обласна друкарня», ЗАТ «Речовий ринок», СП «Марктекс», фірми «Цептер Інтернаціональ» і «Арго». Більшість з тридцяти п’яти учнів, які свого часу отримали не лише матеріальну, а й велику моральну підтримку, продовжили навчання за обраними ще в Палаці спеціальностями. Благодійний марафон, на думку директора Палацу дітей та молоді Ірини Первушевської, допомагає подарувати конкретним дітям конкретну життєву допомогу і віру в майбутнє.

Щодо мистецької частини марафону, то тут свої доробки покажуть відомі в Рівному колективи: «Лайт», «Ритм», «Дружба» та «Куделиця», джаз-оркестр. Театр «Від ліхтаря» за сім днів марафону покаже три прем’єри, своє двадцятиріччя святкуватиме «Веснянка», а «Ot Vinta» гратиме для рівенських рокабілів вже вдруге за останній місяць. Цього разу — в рамках святкування свого десятого дня народження.