Американські «даішники» бомжують

Дорожня поліція американського штату Флорида проводить масштабну операцію із затримання порушників правил дорожнього руху. У цьому не було б нічого незвичайного, якби не спосіб, яким це робиться. Працівників поліції міста Кішимі переодягнули у бомжів.

Старанно загримовані, одягнені в дрантя американські копи ходять вздовж найбільш пожвавлених доріг міста з табличками, на яких написано: «Шериф не дрімає, пристебніться». Кожний з них штовхає перед собою магазинний візок, наповнений різним барахлом, у якому захована портативна рація. Як тільки коп-»бомж» помічає, що хтось з автолюбителів не пристебнутий або перевищує гранично допустимий швидкісний режим, він одразу ж передає інформацію про це своїм колегам. У результаті водій, який вдосталь посміявся над бездомним з дивним плакатом, вже через кілька хвилин одержує квитанцію про штраф.

Президент асоціації бездомних центральної Флориди Роберт Браун вже засудив цю поліцейську операцію. На його думку, використовувати імідж знедолених і нещасних людей принаймні негуманно. «Влада повинна вирішувати проблеми жебраків, а не влаштовувати маскарад», — додав він. У свою чергу, один з ідейних авторів операції шериф Джеррі Джайєр заявив, що ображати почуття бідняків ніхто не збирався, а головна мета акції — навести порядок на вулицях міста і тим самим убезпечити життя громадян.